LYMFATICKÁ MASÁŽ

LYMFATICKÁ MASÁŽ ROZHÝBE VAŠÍ DETOXIKACI A REGENERACI

Lymfu známe jako průhlednou tekutinu která se objeví když se řízneme. Zajišťuje odstranění cizích částic a bojuje proti bakteriím. Lymfa hraje neuvěřitelně důležitou roli v našem imunitním systému. Pomáhá odolávat nepříznivým podmínkám od chladného počasí až po rakovinu. Lymfatický systém také přenáší hormony, proteiny a tuk do buněk a odstraňuje mrtvé tkáně a další odpadní produkty. Proto je v procesu regenerace tolik důležitá. Lymfatický systém dostává z těla jak chemické toxiny tak energetické v podobě emocionálního stresu.

Proudění lymfatického systému je regulováno neurolymfatickými reflexy přes neurolymfatické reflexní body. Reflexní neurolymfatické body jsou umístěné po celém těle a jejich masírováním dochází ke stimulaci lymfatického systému a odvádění toxinů z těla.

Když jsou neurolyfatické body ucpané všechny systémy vašeho těla jsou nucené dělat kompromisy. Ucpané neurolymfatické body jsou při masáži velmi citlivé až bolestivé. Neurolymfatické body jsou umístěny v blízkosti lymfatických žláz a uzlin na těle, vpředu na hrudníku a na zádech, horních a dolních končetinách.

Lokalizace neurolymfatických bodů nekoresponduje s lymfatickými žlázami, ale je s nimi v úzkém vztahu. Neurolymfatické body se liší svou velikostí - od drobných až do velikosti malých bodů nebo dokonce oblastí. Vyskytují se buď osamoceně, nebo ve skupinách roztroušených v povodí celého mízního a cévního řečiště.

Lymfu je třeba odvést, aby nevznikal otok. Lymfatický systém funguje jako drenážní systém těla. Produkuje čtvrtinu bílých krvinek. V těle je 2x více lymfatických cév než cév krevních. Po neurolymfatické masáži se odtok lymfy od orgánů zrychlí a klient cítí úlevu.


LYMFATICKOU MASÁŽ VOLÍME KDYŽ: 

  • Unavení

  • Jsme po úrazu a potřebujeme urychlit regeneraci

  • Zadržujeme vodu a dělají se nám otoky na těle